Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Ząbkowice Śląskie to miasto w Województwie Dolnośląskim w odległości około 60km od Wrocławia w kierunku Kłodzka. Miasto powstało w drugiej połowie XIII wieku i znane jest głównie Krzywej Wieży oraz legendy o Frankensteinie (tak też to miasto niegdyś się nazywało).

 

 

Na początek parę Informacji praktycznych. Najlepszym punktem wypadowym po mieście będzie rynek i jego okolice, gdzie jest sporo miejsc parkingowych (Płatne od poniedziałku do piątku – 2zł/godzina). Jeśli chodzi o gastronomię to lokali jest sporo i wystarczy się przejść wokół rynku być coś dla siebie wyszukać.

 

 

Zwiedzanie miasta najlepiej zacząć od rynku, którego ozdobą jest ratusz (obecnie znajduje się tam biblioteka) oraz ładne kamienice. Następnym miejscem do którego koniecznie należy się wybrać jest wspomniana już wcześniej Krzywa Wieża.

 

 

Jest to obiekt naprawdę godny uwagi nie tylko z zewnątrz.

Naprawdę warto wejść na jej szczyt po 139 schodach i zobaczyć z niej widok na miasto i okolice.

 

 

Następnie obowiązkowo wizyta w Izbie Pamiątek Regionalnych gdzie po obejrzeniu fajnych ekspozycji koniecznie należy zejść w jej podziemia piwnice by zobaczyć mroczne laboratorium Frankensteina.

 

 

Kolejnym obowiązkowym punktem spaceru po mieście to ruiny zamku, które od kilku lat są remontowane etapami.

 

 

Na zwiedzanie miasta warto zarezerwować minimum trzy godziny, a wybierając się w sezonie letnim warto zerknąć w kalendarz imprez gdyż w Ząbkowicach organizowane są duże imprezy cykliczne jak np. Dni i Noce Krzywej Wieży, na których można zobaczyć koncerty gwiazd.

 

 

Ząbkowice Śląskie to miasto które naprawdę warto zobaczyć podczas kilkugodzinnej wycieczki.

      

 

Ząbkowice Śląskie - Miasto Frankensteina

07 czerwca 2020