Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem gór to z całą pewnością powinieneś wybrać się do Francji a dokładniej do miejscowości Chamonix gdzie będziesz miał okazję wjechać na Szczyt Aiguille du Midi leżący w tzw. Pasmie Graickim w masywie Mont Blank (ok. 8 km od jego szczytu).

 

 

Kolej linowa została tu uruchomiona w 1955 roku a obecnie koszt biletu w obie strony to ok 65 euro (stan na V.2020).  Podróż wagonikiem na szczyt w górę trwa ok 20 minut (zjazd tyle samo) i od tzw. Pierwszej Stacji (2309 m) odbywa się już bez podpór. Warto tu dodać, że wysokość południowego wierzchołka wynosząca 3842 metry oraz 3778 metry wysokości Stacji Górnej to już imponujące wartości.

 

 

Podróż kolejką jest naprawdę fajna, szczególnie na drugim odcinku trasy, gdzie od czasu do czasu trochę mocniej nią buja. Polecam zająć miejsce blisko okna gdyż widoki są naprawdę warte uwagi i uwiecznienia na zdjęciach.

 

 

Po wyjeździe na górę do dyspozycji mamy kilka tarasów widokowych, sklepik z pamiątkami i co najważniejsze wspaniałe widoki.

 

 

Ciekawostką jest fakt, że pod szczytem znajduje się tunel łączący Francję z Włochami (zbudowany w 1965 roku). Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia

i trafimy na fajną pogodę to na szczycie będzie w miarę ciepło (kurtka i czapka nawet wtedy raczej obowiązkowo) a widoki będą rewelacyjne.

 

 

Aiguille du Midi to z całą pewnością miejsce warte odwiedzenia i potraktowania go jako przygody. Nieco ekstremalna jazda kolejką na pewno zostanie niezapomnianym przeżyciem (szczególnie gdy trafimy na lekki wiatr) podobnie jak fantastyczne widoki z góry.

 

 

To miejsce w mojej ocenie jest naprawdę fantastyczne i z całą pewnością warte polecenia.

 

 

Z widokiem na Mont Blanc

03 maja 2020