Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

        Lwów to jedno z najbardziej znanych turystycznie miast na Ukrainie i bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z Europy i nie tylko. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta... Lwów jest wspaniały!

 

 

          Lipcowy wyjazd do Lwowa był moją piąta wizytą w tym mieście ale przyznam, że chyba najlepszą :-) Na wyjazd zdecydowałem się w sumie nie dla zwiedzania a możliwości spotkania ze znajomymi z Warszawy, którzy na ten wyjazd jechali.

 

 

           Decyzja była szybka i spontaniczna ... no ale jak mówi hasło przewodnie torby którą otrzymałem od kolegi Tomka (organizatora wyjazdu) ,,W Weekend nie ma mnie w domu" i tego zamierzałem się trzymać ;-) ... mówiąc krótko: Weekend z przyjaciółmi jest super nie ważne czy było się gdzieś raz czy pięć :-)

 

 

            Wyjazdy na Ukrainę jak dla mnie mają tylko jedną wadę... granicę :-) na której trzeba sobie czasem sporo postać i tak też było tym razem, ale cóż ,,taki mamy klimat" ;-). Po przejechaniu granicy dotarliśmy do Lwowa szybko i można było zacząć delektować się dobrym towarzystwem oraz pięknem tego miasta.

         

             Obecna sytuacja na Ukrainie (od czasu Aneksji Krymu) spowodowała, że Ukraina stała się miejscem niezwykle tanim, kurs Hrywny jest tak niski, że równowartość 150zł na weekend wystarczy w zupełności. W dzisiejszych czasach takie ceny jak na Ukrainie należą do rzadkości, a szkoda ;-)

 

 

               Ale niskie ceny z całą pewnością nie są głównym czynnikiem dla których warto odwiedzić to miasto. Przede wszystkim Lwów kusi wspaniałymi zabytkami takimi jak Teatr Wielki będący chyba najbardziej rozpoznawalnym miejscem w tym mieście. Miłośnicy architektury z całą pewnością polubią to miasto i będą odkrywać na każdym rogu coś interesującego.

 


                Miłośnicy historii znajdą tu też wiele miejsc koniecznych zobaczenia, takich jak Cmentarz Łyczakowski wraz z jego autonomiczną częścią zwaną Cmentarzem Orląt Lwowskich. Jest to miejsce wyjątkowo mocno związane z historią Polski i wartym zobaczenia.

 

 

              Ale poza tymi miejscami, które znajdują się niemal w każdym programie wycieczek warto zajrzeć też w nieco inne, bardziej zwariowane miejsca jak np. Dom Legend gdzie dania serwują karły a sale są tematyczne. Na dachu mamy natomiast Trabanta ... chyba latającego ;-) Miejsce to ma ostatnio problemy z właścicielem budynku i działa w okrojonej przestrzeni co nieco psuje  wspaniały klimat tego lokalu.  

 

 

              Będąc w Domu Legend warto skusić się na dobre piwko i smaczne jedzenie aby poczuć klimat tego niezwykłego miejsca. Takich miejsc jest naprawdę mało! Podobne zdanie mam o lokalu Lampa Gazowa gdzie można skosztować czegoś mocniejszego.

 

 

              Kolejnym fajnym miejscem, które polecam jest ,,Kryjówka" czyli wyjątkowo specyficzny lokal, bardzo Ukraińsko - Patriotyczny. Na wejściu musimy podać hasło, a potem machnąć klina ... potem jest również ciekawie. W tym pokazy muzyki na żywo i wyjątkowo dobre jedzenie.

 

 

             Zwiedzając Lwów wieczorem (i nocy) w pewnym momencie zaczynamy odkrywać jego prawdziwe oblicze i niezwykłość, której nie odnajdziemy nigdzie indziej. Każdy lokal, każde miejsce jest wyjątkowe i zachęca do wejścia ... tylko czemu czas tu leci bardzo szybko... dopiero był wieczór a już jest rano :-)

 

               Ale w sumie ,,zbyt szybko płynący czas" w tym miejscu ma i swój plus ... jest po co wracać :-) i to często, oczywiście tylko w dobrym towarzystwie :-)

 

              Ja już czekam na Lwów po raz 6-ty :-) oby szybko i w tym składzie co ostatnio. Lwów jest SUPER!!!

 

Wspaniały Lwów !

02 maja 2020