Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

          Będąc w Stuttgarcie miejscem, które powinien odwiedzić każdy miłośnik motoryzacji jest z całą pewnością Muzeum Porsche. Na bilet wydamy ok 10 euro, natomiast na zwiedzanie przeznaczyć musimy minimum 3 godziny (zwiedzanie szybkie i bardzo pobieżne) co z całą pewnością nie wystarczy fanom marki, takim jak ja :-) związanych z marką od lat.

 

 

           W muzeum znajdziemy zarówno najnowsze, obecnie produkowane modele (jak to z powyższego zdjęcia) jak i te bardzo klasyczne. Ogólnie wszystko ułożone tematycznie i stanowiące spójną całość.

 

 

             Piękne ,,klasyki" z początku historii marki jak 356 z zdjęcia wyżej pokazują rozwój marki na linii czasu aż do najnowszego 911. Naprawdę jest co oglądać i warto przy każdym autku poświęcić parę chwil.

 

 

            Sporą kolekcję stanowią również pojazdy o wyścigowych korzeniach co nie powinno chyba nikogo dziwić gdyż przecież Porsche produkuje właśnie auta o sportowym zacięciu.

 

            Spacerując po muzeum trafiamy też na tak specyficzne eksponaty jak ten z powyższego zdjęcia. Są to motocykle, samochody przy których opracowaniu grzebało Porsche...ale patrząc na nie raczej byśmy tego nie powiedzieli. Najlepszy przykład chyba poniżej.

 

 

              Wśród kolekcji trafiają się też inne ,,specyficzne" prosiaczki jak ten sympatyczny model z bajki Cars na zdjęciu poniżej. Bardzo mi się ta maszyna spodobała.

 

 

          W kolekcji nie zabrakło również ,,Transaxle" co dla niewtajemniczonych oznacza silnik z przodu i skrzynia z tyłu. Są to modele 924/944/968/928 , które cechuje też umiejscowienie stacyjki inne niż w 911 czyli klasyczne (w 911 stacyjka jest po lewej stronie kierownicy).

 

 

          Spacerujące po drodze co jakiś czas natrafimy na bardziej egzotyczne modele jak 918 Spyder czy kultowe 959. Dla fana marki są to prawdziwe ,,Perły" o których zakupie można niestety raczej tylko pomarzyć (ceny i dostępność).

 

 

                Od czasu do czasu w muzeum możemy trafić na wystawy specjalne z jakiejś okazji poświęcone np. Die Transaxel Ara (zdjęcie poniżej) gdzie zaprezentowano wiele unikalnych aut z serii Transaxel. Dla mnie osobiście ta wystawa była wielkim świętem ponieważ sam od wielu lat jestem pasjonatem tej serii Porsche i osobiście miałem okazję posiadać Porsche 924 i 944.

 

 

                  Na zakończenie zwiedzania polecam odwiedzić firmowy sklepik i zakupić coś na pamiątkę, choć ceny są mało zachęcające....no ale w końcu to Porsche. Ja zawsze kupuję głownie książki (ceny zaczynają się od ok 20 euro) i modeliki samochodów.

 

 

Dla mnie Muzeum Porsche to miejsce wyjątkowe ... taki raj na ziemi :-). Polecam!!! Bardzo Polecam!!!

    

W Świecie Porsche

19 kwietnia 2020