Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

         Mercedes jest marką od zawsze kojarzoną z luksusem i klasą samą w sobie, dlatego Mercedes budując muzeum poszedł na całość i pokazał ,,rozmach". Olbrzymi wielopiętrowy obiekt pokazuje historię marki od A do Z w specjalnych salach tematycznych a spacer po tym obiekcie jest czymś w stylu ,,wehikułu czasu" Mercedesa.

 

 

        Po wjechaniu windą na samą górę budynku przenosimy się w czasie do początków historii, a dalej zwiedzamy idąc drogą w dół. Już od samego początku staranność doboru ekspozycji budzi zachwyt i uznanie.

 

 

          Sale tematyczne są urządzone w bardzo gustowny sposób a eksponaty dopieszczone do ideału. Dobra wiadomość dla fotografów :-) idąc drogą historii Mercedesa przygotowano kilka fajnych tarasów do robienia zdjęć z góry.

 

 

           Oprócz samochodów osobowych znajdziemy również sporo autokarów, ciężarówek oraz pojazdów specjalnych a ich ułożenie w poszczególnych salach nie jest przypadkowe, co tworzy wspaniałą atmosferę dla miłośnika motoryzacji i marki.

 

 

           W kolekcji takich perełek jak ta z powyższego zdjęcia znajdziemy bardzo wiele i każda sala nas czymś zaskoczy. Spacer po muzeum z każda kolejną salą robi się coraz dłuższy, głównie z jednego powodu...zaczynamy robić coraz więcej zdjęć bo kolekcje są coraz ciekawsze i bogatsze.

 

 

            W gąszczu samochodów trafiamy zarówno na te dobrze nam znane jak i te prototypowe, bardzo wyjątkowe o których istnieniu nawet nigdy się nie słyszało. Ekspozycja jest naprawdę ogromna.

 

 

              W ekspozycji nie mogło oczywiście zabraknąć samochodów ,,wyjątkowych" jak Papieski Papa Mobile czy ML z filmu Park Jurajski. Kolekcja wyjątkowych egzemplarzy jest bardzo bogata.

 

 

          Podobnie bogata kolekcja to tzw. ,,Safety Car", czyli autka bezpieczeństwa używane w wyścigach. Pokaźna kolekcja robiąca szczególne wrażenie głownie na miłośnikach sportów samochodowych.

 

 

           Swą wyjątkowością kusi natomiast wystawa wyjątkowych prototypów, na którą natrafiamy prawie na końcu zwiedzania muzeum. Potem już tylko zejście w dół do sal poświęconych projektowaniu, materiałom itd..

 

 

            Podsumowując będąc w Stuttgarcie naprawdę warto zahaczyć o Muzeum Mercedesa, tym bardziej, że cena biletu ok. 10 euro jest zachęcająca a zwiedzanie naprawdę przyjemne. Czas na oglądnięcie kolekcji to minimum ok 4 godzin, dla pasjonatów motoryzacji sporo więcej.

 

 

                  W mojej prywatnej ocenie Muzeum Mercedesa jest najlepszym obiektem tego typu w Europie w którym miałem okazję być. Zaznaczę przy tym, ze nie jestem jakimś specjalnym miłośnikiem marki bo osobiście wolę BMW i Porsche ale to co oferuje Muzeum Mercedesa jest naprawdę fantastycznie zorganizowane i godne polecenia. 

        

 

W Świecie Mercedesa

19 kwietnia 2020