Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

No to witamy w 2022 roku :-) Przywitanie nowego a zarazem pożegnanie starego roku już za nami więc najwyższa pora na wstępny plan podróżniczy 2022. Sezon zapowiada się dość ciężko ze względu na Covidowe szaleństwo ale prawdziwych podróżników żadne ograniczenia nie powstrzymają. Największym problemem na dzień dzisiejszy z całą pewnością jest niepewność tego co będzie za tydzień, miesiąc czy dwa więc do planowania sezonu trzeba podejść dość elastycznie. 

 

 

 

Ogólnie zakładam, że uda mi się zrealizować większość zaplanowanych podróży jednak z całą pewnością będzie mocno trzeba dokonywać korekt ich terminów by omijać obostrzenia Covidowe. Pierwszy kwartał spisuję na straty jeśli chodzi o turystykę, szczególnie tą zagraniczną. Potem powinno być zdecydowanie lepiej.

 

 

Pierwszy wyjazd w 2022 już za mną bo miał miejsce dziś czyli 01.01.2022 :-) Była to krótka wycieczka aby pooglądać iluminacje, ale prawdziwy sezon planuję rozpocząć z początkiem kalendarzowej wiosny i wyruszyć do Czech na motoryzacyjną przygodę.

 

 

W planach na końcówkę marca są dwa wyjazdy: Mlada Boleslav gdzie po raz kolejny zamierzam odwiedzić Muzeum Skody oraz Muzeum Lotnictwa. Następny wyjazd to Koprivnice a tam moje ukochane Muzeum Tatry (tym razem będzie to pierwsza wizyta w nowej siedzibie otwartej w 2021 roku) i Auto Moto Muzeum. Tym razem będę chciał też oglądnąć starówkę miasta bo jakoś zawsze zabrakło mi na to czasu.

 

 

Kwiecień mam nadzieję rozpocząć od okolic Tomaszowa Mazowieckiego i wizyty u mojej Chrześnicy z którą chcę się wybrać na Bunkry Jeleń. Później o ile dojdzie do skutku to Motor Show Poznań. Tydzień później planuję wypad na Śnieżnik a po Świętach Wielkanocnych 4 dniowy wypad do Barcelony.

 

 

Maj zaplanowałem na bogato. Start od wypadu na Ukrainę w tym ponownie do Czarnobyla (do tego Kijów i Odessa) a później mam w planach taki wyjazd 3w1 czyli Łotwa - Estonia - Finlandia. 

 

 

Czerwiec to plany pod sporym znakiem zapytania bo dużo zależeć będzie od sytuacji wjazdowej do Rosji. Jeśli będzie opcja wjazdu to w planie Kaliningrad. Potem start Rajdu Koguta i American Cars Mania.

 

 

W lipcu planuję wybrać się do Muzeum Volkswagena, na Śnieżkę i jak dobrze pójdzie do Stuttgartu z którego zrobię sobie bazę wypadową po motoryzacyjnych muzeach. Liczę też, że odbędzie się Moto Classic Wrocław oraz na otwarcie Muzeum Motoryzacji w Oławie.

 

 

We wrześniu myślę o Pradze Technicznej, czyli bieganie po muzeach technicznych. Do tego Szwajcaria i Austria.

 

 

Na październik planuję swój 15 dniowy wyjazd wakacyjny czyli: Francja-Hiszpania-Gibraltar-Portugalia-Maroko.

Mam nadzieję, że uda się to zrealizować.

Pod koniec miesiąca planowany jest Retro Motor Show, który mam nadzieję, że się odbędzie.

 

 

Listopad i Grudzień to Jarmarki Bożonarodzeniowe i może Sylwester w Paryżu.

 

 

Co z tych wszystkich planów wyjdzie pokaże czas. Obecnie dzięki Covidowym ograniczeniom wszystko jest mało przewidywalne i konieczna jest spora elastyczność w realizacji zamiarów. Ogólnie jednak jestem dobrej myśli i mam nadzieję na realizację 100% :-)

 

 

Wam życzę również realizacji planów wyjazdowych :-)

 

Pozdrawiam :-)

 

 

 

 

 

 

Plany turystyczne na 2022

01 stycznia 2022