Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Jest taki kraj w Europie, który ma gór pod dostatkiem a mowa tu oczywiście o Szwajcarii będącej idealnym miejscem dla miłośników kolejek górskich i wspaniałych widoków.

 

 

Jedną z wartych odwiedzenia jest z całą pewnością Góra Piłata (Pilatus) o wysokości 2137 metrów, na którą wyjedziemy lekko bujającą się kolejką gondolową. Już z niej widoki są naprawdę rewelacyjne i warto przygotować aparat i robić zdjęć tyle ile się da :-)

 

 

Nazwa Pilatus wzięła od legendy o Piłacie, który ponoć ukazywał się w Wielkie Piątki na tej górze, a przez pewien okres czasu miejsce to uważano nawet za przeklęte.

 

 

Dziś Pilatus jest bardzo popularną atrakcją turystyczną i dużo się tu dzieje, ale według mnie szczególnie warto się tam wybrać ze względów widokowych, które są rewelacyjne.

 

 

Dla mnie to miejsce do którego mam sentyment i chciałby wrócić i nieco dziwię się tym turystom, którzy wjeżdżają na górę po to by posiedzieć w restauracji i wypić kawę, choć może i to ma sens gdy patrzymy na piękne widoki przez duże szyby :-)

 

 

Zjazd na dół jest równie przyjemny jak wjazd na górę, ale z tą różnica, że trzeba się pożegnać z Pilatusem a na górze było tak przyjemnie. Mimo wysokiej ceny kolejki (ok 60 euro / 2020 rok ) na pewno nie są to stracone pieniądze i warto się tam wybrać będąc w okolicach Lucerny.

 

 

Pilatus

27 maja 2020