Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Odessa to ponad milionowe miasto na Ukrainie stanowiące stolicę obwodu Odesskiego, które jest położone na Morzem Czarnym. Właśnie to położenie sprawia, że Odessa jest wyjątkowo fajnym miejscem pod względem turystycznym. W dzisiejszych czasach stanowi też substytut trudno dostępnego po aneksji przez Rosję uwielbianego Krymu.

 

 

W moim odczuciu Odessa swym ,,klimatem" miejsca jest bardzo podobna do Krymu i tak samo warta odwiedzenia. Osobiście zdecydowanie polecam wypad nad Morze Czarne bo powodów do wypadu w to miejsce jest sporo.

 

 

A więc dlaczego warto zrobić wypad do Odessy? Po pierwsze polecam podróż Ukraińską koleją na trasie Lwów - Odessa. Naprawdę mega fajne przeżycie i kilkanaście godzin podziwiania (a właściwie odkrywania) Ukrainy z wagonu. Same pociągi bardzo czyste, zadbane i bezpieczne. Na każdy wagon jest osoba odpowiadająca za obsługę pasażera.

 

 

Kolejny atut Odessy to wciąż atrakcyjne koszty w porównaniu do kurortów w Europie czy Polsce a poziom nie odbiegający od Europy Zachodniej. I ta moim zdaniem cudowna mieszanka czasów ZSSR z nowoczesnością.

 

 

Ważnym elementem Odessy są jej główne atrakcje turystyczne w tym oczywiście plaże, które co roku przyciągają rzesze turystów. Woda w sezonie jest tu jest ciepła i piękna swą barwą.

 

 

Osoby nieprzepadające za plażowaniem, a ja do takich z cała pewnością należę odnajdą w Odessie piękną architekturę i sporo zabytków jak Teatr Opery i Baletu z powyższego zdjęcia.

 

 

Ogólnie będąc w Odessie warto też poza zwiedzaniem na piechotę zrobić sobie przejazd po mieście pojazdem elektrycznym. Naprawdę przyjemne uczucie :-)

 

 

Następnie koniecznie trzeba udać się na rejs po okolicy i spojrzeć właśnie w stronę Krymu. Widoki z pokładu łodzi są naprawdę extra.

 

 

Sam port też robi fajne wrażenia wizualne ale to już bardziej dla osób lubiących takie klimaty.

 

 

Jak Odessa to oczywiście koniecznie trzeba znaleźć czas na odpoczynek przy piwku czy lemoniadzie. Koniecznie z widokiem na Morze Czarne! 

 

 

Potem warto odwiedzić jedną z restauracji i zjeść całkiem dobry obiadek. Warto poszukać restauracji z ciekawymi widokami.

 

 

Potem warto znów ruszyć na miasto i korzystać z tego co ma nam do zaoferowania. Tu nie można się nudzić.

 

 

Odessa jest piękna o każdej porze dnia i ciągle coś się dzieje niezależnie od pory dnia.

 

 

Koncerty plenerowe i imprezy w sezonie to raczej norma. Trzeba przyznać, że po kątem turysty miasto przygotowało się naprawdę dobrze.

 

 

Do tego dochodzi jak ja to określam ,,klimat" miejsca. tu Wschód miesza się z Zachodem stanowiąc bardzo ciekawą mieszankę.

 

 

Na koniec warto zadać sobie pytanie czy Odessa jest w stanie zastąpić Krym. Moim zdaniem zdecydowanie NIE. Może dać nam świetną zabawę, super zwiedzanie i trochę tego ,,klimatu" Krymu ale jest to bardziej wycinek niż lustrzane odbicie. Ale jedno jest pewne, że Odessa to miejsce warte odwiedzenia i polecenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobiście wiem, że jeszcze tam niebawem wrócę by znów spojrzeć w kierunku Krymu.

 

 

 

 

 

 

 

Odessa - Patrząc w stronę Krymu
 

18 października 2020