Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

     

 

Norymberga to Niemieckie miasto o niezwykle bogatej historii leżące na Bawarii w odległości ok 150km od Monachium. Większości osób nazwa Norymberga kojarzy się z procesami nazistów po II Wojnie Światowej.

 

 

Jak na ironię losu to miasto było mocno związane z Nazistami a właściwie było jednym z głównych ośrodków tego ruchu, o czym świadczą pozostałości po tych czasach, jak te z powyższego zdjęcia. Tak! to właśnie tu przemawiał Hitler porywając tłumy swymi przemówieniami. Dziś budowle te pokazują rozmach budowlany III Rzeszy.

 

 

Norymberga poza niechlubną częścią historii ma też inną bardziej pozytywną i wiele pięknych miejsc oraz wspaniałych zabytków zdecydowanie wartych zobaczenia min. takich jak górujący nad miastem zamek.

 

 

Z wzgórza zamkowego można natomiast podziwiać piękną panoramę tego zamieszkałego przez około pół miliona ludzi miasta.

 

 

Norymberga to również ciekawe muzea takie jak Germańskie Muzeum Narodowe, Muzeum Zabawek czy moim zdaniem fenomenalne Muzeum Transportu, gdzie ekspozycja poświęcona kolejnictwu jest wyjątkowo imponująca.

 

 

Norymberga słynie też z Jarmarku Świątecznego (Bożonarodzeniowego) na który ściągają tysiące osób z całej Europy. Impreza naprawdę olbrzymia, trwająca około miesiąca z wspaniałym klimatem - zdecydowanie warto się wybrać!

 

 

Podsumowując z całą pewnością można polecić to miasto na weekendowy wypad zarówno latem jak i zimą. Miłośnicy architektury, historii, muzeów, dobrego jedzenia i świetnej zabawy na pewno będą zadowoleni. Mi osobiście to miasto przypadło do gustu i nie będę ukrywał, że jeszcze tam wrócę :-)

 

 

Norymberga

17 maja 2020