Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Powstałe w 1999 roku Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy jest z całą pewnością interesującą pozycją dla miłośników militariów

i w mojej ocenie miejscem naprawdę godnym polecenia.  

 

 

Główną zaletą Muzeum jest jego unikalny ,,klimat", który z całą pewnością jest zasługą Pana Stanisława, czyli twórcy tego miejsca i człowieka naprawdę

z olbrzymią pasją.

 

 

To muzeum jest nieco inne niż typowe Muzea, gdyż mamy tu bardzo dużą swobodę zwiedzania i oglądania eksponatów. Może nie ma tu super hal ekspozycjnych, ale za to czuć pasję właściciela.

 

 

Wśród eksponatów odnajdziemy oczywiście samoloty w tym bardzo ciekawą replikę Fokkera Dr.1 czyli samolotu jakim latał ,,Czerwony Baron".

 

 

Po drugiej stronie placu odnajdziemy natomiast różnego rodzaju pojazdy, które w większości są sprawne i jezdne!!!

 

 

Dość bogata jest również kolekcja typowych maszyn bojowych od tych ,,lekkich" do tych ,,ciężkich".

 

 

Bardzo efektowne są oczywiście pojazdy związane z zapleczem radarowym i utrzymaniem łączności.

 

 

Do niektórych możemy nawet zaglądnąć do środka i zobaczyć na własne oczy technologię z czasów ,,Zimnej Wojny".

 

 

Po obejrzeniu eksponatów znajdujących się na placu koniecznie trzeba zajrzeć do budynku w którym mamy sporą kolekcję broni, motocykli i innych militarnych sprzętów.

 

 

Na zwiedzanie zarezerwujcie sobie minimum 90 minut. Osoby lubiące oglądać szczegóły techniczne i zaciekawione tematyką militarną spokojnie spędzą tam dużo więcej czasu. 

 

 

Jeśli trafimy na mniejszy ruch odwiedzających to z całą pewnością będzie okazja porozmawiać z Panem Stanisławem lub/i jego synem (Pozdrowienia dla Panów) o kolekcji i poznać parę ciekawostek. 

 

 

Jeśli nie macie planów na wolne popołudnie, jesteście gdzieś przejazdem w okolicy lub szukacie ciekawego miejsca do zobaczenia to koniecznie się wybierzcie do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym!

 

 

Zajrzyjcie też na Stronę Muzeum: http://www.muzeum-broni.com.pl/#muzeum

 

 

 Polecam !

 

http://www.muzeum-broni.com.pl/#muzeum

 

Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym

08 marca 2021