Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

BMW to marka, którą się kocha lub nienawidzi więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że opinie na jej temat i użytkowników jej produktów są bardzo skrajne. Dla mnie osobiście BMW to jedna z ulubionych marek samochodów, którymi lubię jeździć. Zresztą swą motoryzacyjną przygodę zaczynałem od modelu Serii 7 e32 a potem były kolejne... e34, 2 x e36, e39, e46 tak więc jak widać zaliczam się do grupy miłośników marki.

 

 

Ale przejdźmy do sedna czyli do muzeum, którego siedziba mieści się w Niemieckim Monachium. Obiekt mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki oraz BMW Welt (Taki wielki salon i sklepy związane z marką) a dotarcie do niego jest dość proste nawet dla kogoś kto nie zna miasta.

 

 

Po wejściu do wnętrza podchodzimy do kasy gdzie za ok 10 euro kupujemy bilet i ruszamy na zwiedzanie ekspozycji. Mimo pewnych ograniczeń związanych z Pandemią Covid-19 nie było żadnych problemów ze zwiedzaniem. Niemcy podeszli do sytuacji racjonalnie i wszystko nieźle funkcjonuje mimo obecnej sytuacji.

 

 

Same wystawy poukładane są tematycznie i tworzą bardzo estetyczną całość. BMW zdecydowanie postawiło na jakość a nie ilość przez co bardzo fajnie możemy dokładnie oglądać eksponaty.

 

 

Wśród tematycznych sal znajdziemy pełen przekrój epok marki i poznamy karty historii Bawarskiego producenta samochodów o zabarwieniu sportowym.

 

 

Bardzo fajnie prezentuje się sala poświęcona serii 3 gdzie mamy możliwość obejrzenia historii popularnej ,,Trójki" w pigułce.

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się wystawa modeli M Power czyli tych fabrycznie usportowionych.

 

 

Najbardziej efektownie natomiast prezentuje się sala z roadsterami i trzeba przyznać, że jest tu czym nacieszyć oko.

 

 

Nie zabrakło oczywiście ekspozycji motocykli, które cieszą się wielkim uznaniem na całym Świecie.

 

 

Sporo miejsca poświęcono również konstrukcji silników gdzie można obejrzeć jednostki napędowe stworzone przez BMW.

 

 

Podobać może się również wystawa poświęcona projektowaniu samochodów odsłaniająca etapy projektowania samochodu.

 

 

Jako, że BMW słynie ze sportowych korzeni przygotowano także salę z maszynami rajdowymi.

 

 

Uzupełnieniem całości jest wystawa specjalna poświęcona przyszłości, ekologii i elektryfikacji samochodów.

 

 

W muzeum znajduje się również restauracja i sklepi z pamiątkami w którym można kupić jakiś gadżet związany z marką.

 

 

Obecnie przez epidemię wirusa muzeum odwiedza umiarkowana liczba turystów co jest dużym plusem podczas zwiedzania. Samo muzeum nie jest może zbyt wielkie ale na pewno warte polecenia.

 

 

Aby spokojnie je obejść wystarczą dwie godziny a po zwiedzaniu warto się wybrać na drugą stronę drogi gdzie znajduje się BMW Welt.

 

 

 

Muzeum BMW

17 sierpnia 2020