Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

 

Mostar to nieformalna stolica Hercegowiny leżąca na trasie Sarajewo - Dubrownik. Jest to miejscowość o dużej mieszance etnicznej i z bardzo bogatą historią, niestety też tą wojenną.

 

 

Dziś po zakończeniu wojny na Bałkanach do Mostaru przybywa spora rzesza turystów, która dość szybko zauroczy się w tym miejscu. Trzeba przyznać, że jest to miejscowość mająca fajny Bałkański ,,klimat" który wciąga.

 

 

Spacerując po mieście uliczkami wyłożonymi kamienną kostką (niestety jest bardzo śliska gdy jest mokro) szybko zauważymy, że jest nastawione na turystów o czym świadczą liczne restauracje oraz sklepiki z pamiątkami.

 

.

 

Gastronomia jest mocno zróżnicowana, a lokale o różnym standardzie i wystroju pozwalają wybrać każdemu to co lubi. Jest coś dla miłośników prostych fast fodów i lokalów z klasą jak ten z powyższego zdjęcia.

 

 

Najbardziej charakterystycznym miejscem Mostaru jest Stary most (zdjęcie powyżej), który tak naprawdę nie jest stary ;-) bo został odbudowany w 2004 roku (zniszczony w 1993 podczas wojny Bałkańskiej). Dziś most słynie również z zawodów Red Bull Cliff Diving.

 

 

Stare miasto ma charakterystyczną budowę i wygląda szczególnie atrakcyjnie po zmroku. Spacerowanie wieczorem kamiennymi uliczkami jest istnym rajem dla miłośników fotografii.

 

 

Mostar to miejsce, które wciąga i jak dla mnie jest miejscem do którego chciałbym wrócić na dłużej. Mostar - Polecam!

    

 

 

Mostar

07 czerwca 2020