Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Kopenhaga to największe miasto w Danii będące jej stolicą a przy tym jedno z ciekawszych miast w Europie. Już na wstępie zaznaczę, że jest to rewelacyjna miejscówka na weekend o niepowtarzalnym ,,klimacie miejsca".

 

  

Zapewne większości Dania kojarzy się z klockami LEGO, Andersenem, Syreną oraz wysokimi cenami ale poza tym odnajdziemy tu dużo ciekawej architektury

i wspaniałych miejsc.

 

 

Ja osobiści Kopenhagę traktuję w nieco innej kategorii jako miejsca na luźny wypoczynek gdzie czas biegnie nieco wolniej.

 

 

Dlatego będąc w Kopenhadze warto zrobić sobie luźny city tour bez szczególnego planu i zwyczajnie podziwiać okolicę a jest co podziwiać. Do tego koniecznie warto pozwiedzać miasto z łodzi.

 

 

Same zabudowania miasta tworzą niezwykle barwną mieszankę, która bardzo przypadła mi do gustu.

 

 

Miłośnicy wszystkiego co pływa na pewno będą zadowoleni z pobytu w tym mieście gdyż odnajdą tu sporo ciekawych maszyn pływających.

 

 

Zdecydowanie warto zrobić sobie dłuższy spacer by przyjrzeć się z bliska najciekawszym miejscówkom miasta.

 

 

Następnie wybrać się do którejś z restauracji na obiadek, choć tu na pewno tanio nie będzie, gdyż nawet ceny w Fastfoodzie mogą zaskoczyć osoby, które nie bywają w rejonach Skandynawskich ;-)

 

 

Obowiązkowo oczywiście należy odwiedzić Małą Syrenkę czyli jeden z symboli miasta.

 

 

Mając trochę więcej czasu warto się wybrać również do Ogrodów Tivoli czyli parku rozrywki otwartego w 1843 roku!

 

 

Ogrody to świetne miejsce na relaks zarówno dla dzieci jak i starszych a atrakcji jest tu multum a wśród nich najstarsze na Świecie drewniane kolejki, które wciąż zabierają na swój pokład odwiedzających.

 

 

Na pobyt w Ogrodach Tivoli należy zarezerwować z 3-4 godziny, choć spokojnie można tu spędzić i cały dzień. Tu naprawdę można odpocząć od codzienności.

 

 

Podsumowując mogę stwierdzić tylko jedno: Kopenhaga na weekend to super pomysł! Polecam!

 

 

 

Kopenhaga

18 lipca 2020