Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Hallstatt to malownicza miejscowość w Austrii, którą osobiście uznaję za jedno na najładniejszych miejsc w Austrii i polecam wszystkim jako cel podróży turystycznej. Natomiast będąc już w Hallstatt koniecznie wybierzcie się do Kopalni Soli, która jest bardzo ciekawym obiektem i z całą pewnością wartym, a nawet koniecznym punktem do odwiedzenia. 

 

 

Aby najprościej dostać się do kopalni  polecam wjazd kolejką trwający kilka minut i stanowiący zarazem dodatkową atrakcję. Ja osobiście bardzo lubię kolejki więc wiadomo, że zarówno wjazd jak i zjazd stanowiły dla mnie pozycję obowiązkową.

 

 

Po wjechaniu na górę zostaje nam kilkunastominutowy spacer do zabudowań kopalni, a po drodze czeka nas jeszcze kilka atrakcji. Jeśli dopisze nam szczęście i trafimy na ładną pogodę możemy pooglądać bardzo ładne widoczki. Natomiast jak trafi się mgła wbrew pozorom też nie będzie źle :-)

 

 

Po przejściu kilkunastominutowej trasy naszym oczom ukażą się zabudowania Kopalni Soli. Chwile później w głównym budynku czekamy na przewodnika z którym ruszymy na zwiedzanie podziemi.

 

 

W między czasie musimy się ubrać w specjalny strój i niepotrzebne rzeczy zamknąć w skrytkach. Co do zabrania aparatu to da się z nim jakość przetrwać zwiedzanie ale czym większy trym bardziej utrudni nam życie.

 

 

Zwiedzane sztolnie są ciekawie przygotowane a jako dodatkową atrakcję zastosowano zjazdy na niższe poziomy po drewnianej zjeżdżalni. Kto nie ma ochoty na taki zjazd na szczęście ma do wyboru schody i polecam taki wariant szczególnie wtedy gdy mamy przy sobie sporej wielkości aparat. 

 

 

Poszczególne części trasy podziemnej są opracowane w taki sposób by ukazać historię kopalni oraz pokazać coś ciekawego.

 

 

Podczas zwiedzania  na pewno nie raz coś nas zaskoczy i to pozytywnie w tym bardzo fajnie zrobiony pokaz typu ,,światło i dźwięk" przy tzw. słonym jeziorku.

 

 

Na trasie będziemy mieli również okazję zobaczyć jak wyglądała prac w kopalni i jakich urządzeń używano podczas prac.

 

 

Zwiedzanie całej trasy zajmuje nam około 90 minut i z całą pewnością nie jest to czas stracony.

 

 

Po wyjściu z podziemi oddajemy nasz strój ,,bojowy" i zabieramy swoje rzeczy z szafki i kierujemy się do wyjścia gdzie na pamiątkę dostajemy małe pudełeczko soli.

 

 

Po zwiedzaniu ostatnie spojrzenie na zabudowania kopalni i kierunek kolejka by wrócić do zwiedzania Hallstatt.

 

 

Polecam :-)

 

 

Kopalnia Soli w Hallstatt

08 listopada 2020