Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Do startu sezonu Jarmarkowego zostało już tylko około dwóch tygodni, jednak zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami związanymi z rozwojem epidemii można wnioskować, że niestety ale tego startu w tym roku nie będzie. Największe Jarmarki min. w Berlinie czy Norymberdze już oficjalnie zostały odwołane a podobny los spotka pewnie pozostałe.

 

 

Mimo mało optymistycznych nastrojów zapraszam na kolejną część przeglądu Jarmarków Bożonarodzeniowych.

 

Drezno

 


Jarmark w Dreźnie należy do moich ulubionych imprez tego typu. Jego głównym atutem poza wielkością i różnorodnością jest także lokalizacja w otoczeniu pięknej zabudowy z której słynie Drezno.

 

 

Osobiście w Dreźnie miałem okazję być wiele razy a w samym Jarmarku brałem udział trzy razy i za każdym razem było naprawdę fajnie.

 

 

W moim odczuciu jest to jeden z najbardziej udanych i najlepiej zorganizowanych Jarmarków w Niemczech, na którym naprawdę czuć atmosferę Świąt nawet mimo braku śniegu.

 

 

Drezdeński Jarmark z całą pewnością oferuje atrakcję za atrakcją oraz szeroki wachlarz pomysłów na prezenty. Ceny są dość wysokie ale tragedii nie ma i w innych miejscach bywa zdecydowanie drożej.

 

 

Poza zakupami na Jarmarku można spędzić czas na dobrej zabawie bo karuzel i tym podobnych wynalazków tu nie brakuje.

 

 

Na wypad do Drezna warto zarezerwować sobie cały dzień bo naprawdę jest tu co robić i zwiedzać.

 

 

Schwerin

 

 

Jarmark w Schwerin jest mniej popularnym kierunkiem Jarmarkowym dla Polaków co nie znaczy, że jest nie wartym odwiedzenia. Swą wielkością czy rozmachem na pewno nie jest wstanie dorównać Pradze czy Norymberdze ale w mojej ocenie ma fajny klimat.

 

 

Największym plusem tego Jarmarku jest fakt, że nie ma na nim tłumów jak na tych bardziej znanych a niczego też nie brakuje.

 

 

Bez problemu skorzystamy z atrakcji rozrywkowych, dokonamy zakupów prezentów no i oczywiście wypijemy grzańca.

 

 

Samo miasto należy też do całkiem ładnych więc odwiedzając Jarmark warto przy okazji je pozwiedzać.

 

 

Tak naprawdę jedynie czego mi brakowało by w pełni poczuć atmosferę Świąt to śnieg. Niestety białego puchu w ciągu ostatnich lat jak na lekarstwo podczas Jarmarków. 

 

 

Ołomuniec

 

 

Czeski Ołomuniec słynie z popularnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który jest jednym z większych odbywających się w Czechach.

 

 

Jarmark zlokalizowano w najbardziej atrakcyjnym wizualnie obszarze miasta co również daje świetny efekt szczególnie po zmroku.

 

 

Jest tak jak być powinno czyli Świątecznie, kolorowo i wesoło. Dobrą zabawę mają tu zarówno dzieci jak i dorośli.

 

 

W Ołomuńcu najbardziej charakterystycznym elementem Jarmarku są poncze (alternatywa dla grzanego wina) i słodkie tredelniki (Polecam!).

 

 

Jeśli ktoś chce zrobić zakupy na Święta też będzie miał ku temu okazję. Bez problemu zaopatrzymy się w rękodzieło, produkty spożywcze czy nawet napoje procentowe.

 

 

Jarmark oczywiście ma też scenę na której odbywają się różnego rodzaju występy artystyczne.

 

 

Podsumowując śmiało mogę polecić ten Jarmark jako warty odwiedzenia i stanowiący bardzo ciekawą alternatywę dla bardziej popularnych odpowiedników w Niemczech.

 

 

A już 12.11 zapraszam na trzecią część o Europejskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych.

 

 

 

Jarmarki Bożonarodzeniowe cz.2

04 listopada 2020