Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

    

         Barcelona to wyjątkowo popularne miejsce turystyczne do którego ściągają tłumy turystów każdego roku, a niewątpliwie wielkim atutem wpływającym na ten stan rzeczy jest mnogość atrakcji i ciepłe Morze Śródziemne z pięknymi plażami.

 

 

         Na początek kilka ważnych informacji organizacyjnych. Najprościej i najszybciej do Barcelony dostaniemy się samolotem a sam lot potrwa ok 3 godzin. Ceny przelotów są dość niskie i ok 600 zł w dwie strony powinno wystarczyć.

 

 

 

         Polecam lot Norwegianem, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył jakością usługi a w szczególności komfortem lotu. Jeżeli chodzi o koszty na miejscu to musimy pamiętać, że Hiszpania do tanich nie należy ale też idzie wyszukać nocleg ok. 20 euro więc tragedii nie ma. Dość drogo wychodzi transport publiczny więc warto kupić karnet 10-cio przejazdowy.

 

         Jeżeli chodzi o gastronomię to wybór jest olbrzymi, nie brakuje też sklepów i automatów z napojami. Pamiętać musimy natomiast o sjestach, które trwają po kilka godzin i w ciągu dnia często trafimy na zamknięte drzwi.

 

 

           Barcelona ,,Inspiruje" jak można wyczytać z powyższego zdjęcia i muszę przyznać, że w tym haśle kryje prawda. To miasto zaskakuje, inspiruje i wciąga powodując, że ma się ochotę wracać. Na pytanie dlaczego tak się dzieje odpowiedź znajduje się poniżej.

 

 

            Po pierwsze pogoda. Jest ciepło, słonecznie co przekłada się na ciepłą wodę i chęć leżakowania na plaży z zimnym napojem w dłoni. Ale to nie wszystko bo leżąc na plaży wokół otaczają nas przepiękne widoki.

 

        Następnie wyjątkowa architektura, bardzo inspirująca, niekiedy klasyczna a niekiedy bardzo futurystyczna. Miłośnicy budowli znajda tu bardzo szeroki przekrój stylów i z całą pewnością będą mieli się czym zachwycać.

 

         Kolejny plus Barcelony to ciekawe połączenie architektury, komunikacji i wszechobecnej zieleni. Tworzy to wyjątkowa całość od której nie chce się odrywać wzroku. Muszę przyznać, że to miasto ma wyjątkowy urok.

 

           Dopełnieniem całości krajobrazu są wspaniałe zabytki, takie jak będąca od zawsze w budowie Sagrada Familia z poniższego zdjęcia czy Park Guell.

 

          Barcelona zachwyca również po zmroku, kiedy rozbłyskuje kolorowymi światłami tworząc imponujący widok. Osobiście muszę przyznać, że właśnie po zmroku poczułem ten inspirujący klimat tego miasta. Nie ma nic przyjemniejszego od wieczornych spacerów po tym mieście.

 

          W otoczeniu morza, statków i wysokiej temperatury mimo nocy chce się siedzieć i podziwiać inspirujące krajobrazy, by kolejnego dnia udać się na kolejny ciekawy spacer lub odwiedzić jedno z muzeów, z których polecam wyjątkowe Muzeum Iluzji. Ciekawe i zaskakujące jest też moim zdaniem muzeum Marihuany, które swoim klimatem zainteresuje także takie osoby jak ja, czyli nie przepadające za używkami.

 

 

A więc na koniec trzeba by odpowiedzieć na pytanie czy Barcelona naprawdę inspiruje? Tak! Barcelona inspiruje! i wciąga... tutaj chce się wracać...

 

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej widoków z Barcelony kliknij w ten link: Barcelona

Inspirująca Barcelona

11 kwietnia 2020