Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

         Cricovia to miejscowość w Mołdawii, znana główne z olbrzymich, podziemnych piwnic wypełnionych winem, co ucieszy nie jednego smakosza i nie tylko;) Uchodzący za drugi co do wielkości kompleks win oraz szampana na świecie, codziennie przyciąga rzeszę turystów.

 

 

           Podziemia winnicy mają nam wiele do zaoferowania i osiągają długość ponad 120 km. Zwiedza się je za pomocą elektrycznego samochodziku.

Podziwianie w/w korytarzy zaczynamy od podziemnego kina, gdzie mamy okazję wypić lampkę wina, oglądając film dokumentalny o całym kompleksie.

 

 

            Trzeba przyznać iż robi to naprawdę dobre wrażenie - takie nie Mołdawskie;) Chwilę po projekcji przenosimy się do części produkcyjnej, gdzie można zaobserwować przy pomocy jakiej technologii powstaje wino i z czego jest produkowane .

 

 

         Następnie podziwiamy piwnice, gdzie znajdują się miliony litrów tego trunku. Część z tych butelek należy do znanych osób – polityków, aktorów i muzyków. Tak zagospodarowane korytarze robią olbrzymie wrażenie.

 

 

           Na końcu odwiedzamy salę degustacyjną, gdzie mamy okazję w pięknym otoczeniu spróbować różnych produktów CRICOVA. Trzeba przyznać, że ów pomieszczenia dopracowane są w najmniejszym calu serwowane trunki zadowolą podniebienia nie jednego człowieka, gdyż są naprawdę wysokiej jakości.

 

 

            Podsumowując, uważam, że CRICOVA jest miejscem wyjątkowym i wartym odwiedzenia podczas pobytu w Mołdawii. Nawet jeśli nie jesteśmy fanami wina to pobyt w tym miejscu będzie z całą pewnością bardzo interesujący.

 

 

            Do odwiedzenia tej winnicy zachęca nas nie tylko różnorodność win tam serwowanych (w ofercie jest degustacja 4 lub 7 win) ale również niska cena zwiedzania całego kompleksu, wynosząca zaledwie 75zł/os. z degustacją za osobę.  Szczerze polecam:)

        

 

Cricova - Czując smak (Mołdawskiego) wina...

19 kwietnia 2020