Wszelkie prawa zastrzeżone.
   www.maxtour.pl

Podróże trochę inaczej...

Max

Tour

 

Amsterdam to z całą pewnością jedno z moich ulubionych miejsc na mapie Europy. Dlaczego? Bo to miasto jest zdecydowanie ,,inne" od pozostałych Stolic. 

 

 

Amsterdam ogólnie kojarzy nam się z luzem, czerwoną dzielnicą, legalnymi narkotykami, rowerami i Amsterdamskimi kanałami wodnymi, którymi można popływać łodzią.

 

 

Takie jest wyobrażenie i faktycznie zawiera dużo prawdy. Jednak czy większość turystów jedzie do Amsterdamu by skorzystać z oferty legalnych narkotyków czy pojeździć rowerem? W mojej ocenie raczej nie choć są i zapewne tacy turyści :-)   

 

 

Poruszając już wątek narkotyków, a głównie wyrobów z Konopi trzeba zaznaczyć, że tu jest do tego trochę inne podejście i stanowi swego rodzaju element kultury. Tu zdecydowanie nie chodzi o promowanie narkomanii. 

 

 

Nie dziwne więc, że w centrum miasta mamy Muzeum Marihuany, Haszyszu i Konopi, które jest naprawdę ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem.

 

 

Dowiedzieć się można wielu ciekawych faktów, a czasami nawet zdziwić. Bo np. boczki drzwiowe w posiadanym samochodzie okażą się wykonanie z konopi :-)

 

 

Drugim nieodzownym elementem Amsterdamu są oczywiście kanały wodne. Koniecznie wybierzcie się nimi na zwiedzanie miasta łodzią bo to bardzo fajne widokowo przeżycie. Przy tym naprawdę dużo się zobaczy miejsc do których spacerem raczej ciężko byłoby dotrzeć. 

 


Wariantów zwiedzania jest łodzią sporo ja wybieram najdłuższy możliwy.

 

 

Co do samego miasta to w mojej ocenie jest naprawdę ładne i naprawdę może się podobać.

 

 

Na pewno ma swój wyjątkowy klimat, którego nigdzie indziej nie znajdziemy. Holendrzy to natomiast bardzo sympatyczni ludzie :-)

 

 

Miejsc, które warto zobaczyć w Amsterdamie jest bardzo dużo w tym urządzone pół żartem, pół serio Muzeum Sexu. 

 

 

Miłośnicy architektury też będą zadowoleni z pobytu.

 

 

W tym roku wizyta w Amsterdamie miała jeszcze jedną wielką zaletę mianowicie praktycznie brak ograniczeń związanych z Covid-19.

 

 

Tak tu na legalu można było pochodzić sobie po galerii i zrobić zakupy w sklepie bez szmaty na twarzy, która mnie wyjątkowo irytuje.

 

 

Na pytanie ile czasu trzeba zarezerwować na zwiedzanie miasta to odpowiem, że dużo...  

 

 

Wersje na szybkiego da się zrobić w jeden dzień. Natomiast tak aby pozwiedzać to dwa należy uznać za minimum.

 

 

Biorąc pod uwagę, że na każdym kroku spotkamy coś co nas zainteresuje pewne jest, że będziemy chcieli szybko do tego miasta wrócić.

 

 

To miasto uzależnia i to wcale nie za sprawą CoffeShopów :-)

 

 

Ja myślę już o kolejnym wypadzie do Amsterdamu :-) 

 

 

Polecam :-)

 

 

Amsterdam

28 września 2021